Kettlebelly

Kettlebelly - historie, použití

Pokud hledáte informace o kettlebellech, jste tu správně.

Kettlebelly (ruské koule, železné koule, buliny, girji) mají původ v rusku, kde se původně používaly k vážení na trhu. Postupem času ale lidé objevili možnost jejich využití při tréninku a z kettlebellu se stala oblíbená cvičební pomůcka pro udržení či navýšení kondice. Díky speciální konstrukci, je kettlebell ideální k široké škále cviků, jako jsou turecký vztyk, švih, mrtvý tah, dřep, shyb, nadhoz, tlak či trh. Činka je vhodná pro všechny výkonnostní i věkové kategorie uživatelů a je určena k rozvoji síly a dynamiky.

Kettlebelly se v současnosti proužívají hlavně při cvičení crossfitu a kruhového tréninku. Jelikož popularita této "ruské činky" stále roste, je stále více návodů na cvičení s touto skvělou pomůckou. Základní série kettlebellů je od 4 kg do 48 kg. Povrchové úpravy se liší, ale nejčastěji narazíte na čistě litinové, s povrchovou úpravou komaxit a někteří výrobci ještě přidávají vinylovou vrstvu. Liší se také barvami, aby bylo hned zřejmé, o jakou hmotnost kettlebellu jde.

Anglický název vychází z toho, že kettlebell tvarem připomíná konvici nebo čajník (kettle). Doplněno o -bell, což je součást anglických výrazů pro činku - dumbbell je činka jednoruční, barbell obouruční. (zdroj wiki)

Velkým propagátorem cvičení s kettlebellem je instruktor Pavel Tsatsouline.

Zobrazit kettlebelly 4 - 48 kgO nás

WORKOUT | BotyOblečení.cz
autorizovaný obchod Reebok

V našem obchodě nabízíme široký výběr kettlebellů, fitness doplňků (rollery, odporové gumy, podložky na cvičení, mozolníky), fitness oblečení, bot a oblečení na vzpírání . Vše, co v našem eshopu uvidíte, máme skladem, nebo na externím skladě s dostupností do jednoho týdne.

www.botyobleceni.cz

WORKOUT | BotyOblečení.cz

Adresa kamenné prodejny:
Suchý vršek 33, 158 00 Praha 5

Tel.: 775 564 689
Email: info@botyobleceni.cz

Otevřeno: Po – Pá 9:00 – 18:00